لوگوی ماد
0

سبد خرید شما خالی است.

0

برای مشاهده لیست وارد شوید...

مشاهده محصولات فروشگاه

چطور در خودمان انگیزه ایجاد کنیم؟

در این نوشته قصد بر این است که به این پی ببریم که چگونه در خودمان انگیزه ایجاد کنیم . پس همراه باشید

ایجاد انگیزه:

انگیزه محرک رفتار و تقویت کننده آن است. افراد با انگیزه عملکردی بسیار بالاتر از سایرین دارند. کاهش انگیزه باعث کاهش سرعت، دقت ، کارایی ، خلاقیت و اعتماد به نفس می شود. حال سوال این است که چگونه می توانیم در خودمان انگیزه ایجاد کنیم.

چگونه انگیزه ایجاد کنیم ؟

اگر شما از جمله افرادی هستید که احساس می کنید انگیزه کافی برای کار کردن ندارید ، احتمالا هدفی مشخص ندارید. شرط اول ایجاد انگیزه و اینکه چگونه در خودمان انگیزه ایجاد کنیم ، داشتن یک هدف مشخص است. وقتی یک هدف جذاب انتخاب می کنید، خود به خود، انگیزه لازم هم در شما ایجاد می شود. ممکن است بگویید، هدف مشخصی دارم ، اما باز هم انگیزه ندارم.

قدم بعدی:

داشتن یک هدف جذاب، برای ایجاد انگیزه لازم است اما کافی نیست. قدم بعدی این است که باید روش رسیدن به هدف را نیز مشخص کنید. در واقع باید یک برنامه ریزی صحیح داشته باشید. هدف، بدون برنامه ریزی، یک تخیل است. افرادی که انگیزه ندارند، یا هدف ندارند و یا اینکه هدف دارند، اما برنامه ندارند، باز هم ممکن است بگویند، من هدف دارم، برنامه هم دارم اما حس و حال بلند شدن و انجام دادن امور را ندارم.

همه چیز درست است، پس مشکل کجاست؟

در اینجا ضعف شما نظم درونی است. نظم درونی یعنی احترام به قوانین و اصول و اهداف و تصمیماتی که خودتان برای خودتان انتخاب کرده اید. رسیدن به نظم درونی، یک شبه اتفاق نمی افتد، بلکه حاصل تمرین و تکرار است. باید با خودتان سخت  و بی رحم باشید. نظم درونی یعنی انجام دادن اموری که می دانید مهم است، حتی در شرایطی که احساس خوبی ندارید. غالب افراد فکر می کنند که باید یک حس و روحیه خوب داشته باشند تا کاری را شروع کنند، اما افراد موفق، برای انجام دادن امور مهم خود ، نیازی به این حس و روحیه خوب ندارند.

راه حل چیست؟

اگر فکر می کنید که باید یک حس خوب داشته باشید تا کاری را شروع کنید، یقین بدانید این حس خوب هرگز سراغ شما نخواهد آمد. در عمل، وقتی که شما کاری را نجام می دهید، و نتیجه آن را می بینید، حس خوب به سراغ شما می آید. ایجاد انگیزه در خودمان  از درون خودمان آغاز می شود. مهارت انگیزش درونی و خود انگیزشی از بالاترین مهارتهاست.

بنابراین، نخست هدف مشخص و جذابی را انتخاب کنید، سپس برای رسیدن به آن هدف، برنامه ریزی کنید و جهت انجام دادن برنامه ها، مصمم و قاطع باشید، بعد از مدت کوتاهی احساس خواهید کرد که چقدر انسان شایسته و خوشبختی هستید.

نویسنده: دکتر علی جمشیدیایستاگرام

ehsan shaabani

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  لینک کوتاه :
  لوگوی ماد

  تمامی حقوق این سایت برای موسسه آموزش عالی آزاد ماد است و کپی برداری از آن پیگرد قانونی دارد.