0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

با چه عواملی می توان انگیزه کارکنان را افزایش داد؟

دسته بندی :مدیریت منابع انسانی 13 بهمن 1398 1365

سوال رایجی است که بین اکثر مدیران مطرح است. پاسخ های معمول و رایج این است: افزایش حقوق و مزایا، پاداش، قدردانی، آموزش، برنامه های رفاهی و …
خیلی صریح و صادقانه عرض کنم، هیچ کدام از عوامل فوق منجر به افزایش انگیزه کارکنان نخواهد شد. چرا که اساسا این سوال اشتباه است. اینکه چه عواملی باعث افزایش انگیزه کارکنان می شود، باعث هدر رفتن بیشتر منابع شما خواهد شد. اگر به دنبال یک بهبود واقعی در کسب و کار خود هستید، باید سوالتان را تغییر دهید. در واقع باید از خودتان بپرسید چرا کارکنان انگیزه ندارند؟ چه اتفاقی رخ داده است و یا در حال رخ دادن است که کارکنان انگیزه ندارند؟
حتما سیستم حقوق و مزایای شما، رفتارهای غیرحرفه ای شما، استراتژی نادرست شما، ژست های رئیس مابانه شما، سیاست های کنترلی شما، کارکنان نورچشمی و سوگلی شما، دستورالعمل های ناقص و مبهم شما، برنامه ها و اهداف نافرجام شما، سیستم گزینش غیر علمی شما، پاداشها و مزایای بدون منطق شما، تشویق ها و تنبیه های غلط شما و شما و شما و شما و شما و شما و شما منجر به این بی انگیزگی کارکنان شده است.
پدر علم مدیریت کیفیت جهان، دکتر ادواردز دمینگ، معتقد است، 95% مشکلات کسب و کارها به سیستم سازمانی و 5% نیز به کارکنان مربوط است. شما هم اگر این واقعیت غیر قابل انکار و البته تلخ را نپذیرید، هیچ بهبودی را در کسب و کارتان تجربه نخواهید کرد. باید بپذیریم که تا زمانیکه تغییری در باورها و نگرشها و مهارتهای مدیران رخ ندهد، هیج تحولی نیز در بهره وری کارکنان اتفاق نخواهد افتاد.
در واقع سوال اصلی این نیست که چه عاملی باعث انگیزش کارکنان می شود، بلکه سوال اصلی این است که دانش و مهارت مدیران از مدیریت نیروی انسانی چقدر است؟

نویسنده : دکتر علی جمشیدی

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه:
برای مشاوره و راهنمایی اینجا کلیک کنید.