لوگوی ماد
0

سبد خرید شما خالی است.

0

برای مشاهده لیست وارد شوید...

مشاهده محصولات فروشگاه

نکاتی که باید در طراحی فرم های درخواست همکاری (استخدام) رعایت کنید

دسته بندی ها : آخرین مقالات 18 بهمن 1397 ehsan shaabani 2243 بازدید

 

 1. در فرم های درخواست همکاری، نیازی به اطلاعاتی از قبیل کد ملی، نام پدر، شماره شناسنامه، سریال شناسنامه، آدرس محل سکونت، تعداد فرزندان و … نیست.

نام و نام خانوادگی، شماره تماس، و دوره های آموزشی گذرانده شده ، سوابق شغلی، مهارتها و … کفایت می کند. هرچه اطلاعات شخصی بیشتری بخواهید، با مقاومت بیشتری مواجه خواهید شد. ضمن اینکه این اطلاعات هیچ کمکی در گزینش بهترین متقاضی  به شما نیز نمی کند.

 1. بهتر است در فرم های استخدام (همکاری)، از عکس متقاضیان استفاده نکنید. عکس متقاضی شما را دچار خطای هاله ای می کند. در واقع هیچ قضاوتی از روی چهره متقاضی نمی تواند صحت داشته باشد.
 2. فرم های تکمیل شده را در حضور متقاضی و یا همان روزی که تکمیل می شوند بررسی نکنید. هرچه کمتر با متقاضیان رو در رو شوید بهتر است. در واقع اگر فرم های استخدام، به صورت جامع و دقیق طراحی شده باشند، فقط با بررسی فرم ها، حداقل 30% از متقاضیان را می توانید حذف نمایید.
 3. در فرم های استخدام می توانید برای ارزیابی متقاضیان از روش “خود ارزیابی” ، استفاده نمایید. از متقاضیان بخواهید در مورد ویژگیهایی مانند صداقت، خلاقیت، مسئولیت پذیری، اعتماد به نفس و …. نمره ای بین 1 تا 100 به خودشان بدهند. همچنین از متقاضیان بخواهید چند مورد از نقاط ضعف و یا نقاط مثبتشان را قید نمایند.

افرادی که نقاط ضعفشان را نمی دانند و یا در بیان نقاط ضعف کلی گویی می کنند، یا خودآگاهی کمی دارند و یا اینکه کمتر قابل اعتماد هستند.

 1. در انتهای فرم های استخدام از متقاضیان بخواهید، توضیحات و یا پیشنهاداتی که ممکن است در گزینش آنها موثر باشد بنویسند.
 2. گرفتن ای دی افراد در شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام می تواند مفید باشد. با بررسی پست ها و کامنت های افراد، به شخصیت و روحیات واقعی او بهتر می توان پی برد. نوشتن ای دی اینستاگرام برای آنها باید اختیاری باشد.
 3. از متقاضیان بخواهید که شماره تماس کارفرمایان و یا همکاران قبلی شان را بنویسند. با استعلام از محل کار قبلی افراد می توانید اطلاعات مفیدی به دست آورید.

[button color=”green2″ bgcolor=”#” hoverbg=”#” textcolor=”#” texthcolor=”#” bordercolor=”#” hoverborder=”#” align=”center” link=”https://maadbs.ir/form-hamkari” radius=”0″ outer_border_color=”#” icon_color=”#”]نمونه فرم همکاری[/button]

نویسنده: دکتر علی جمشیدی

ehsan shaabani

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  لینک کوتاه :
  لوگوی ماد

  تمامی حقوق این سایت برای موسسه آموزش عالی آزاد ماد است و کپی برداری از آن پیگرد قانونی دارد.